Tunel aerodynamiczny – alternatywa dla skoków spadochronowych

Published on: lut 10 2015 by Monika

Skok spadochronowy bez otwartej jeszcze czaszy nie jest jednym sposobem na poznanie niezwykłego uczucia swobodnego spadania. Jest jeszcze drugi, a mianowicie tunele aerodynamiczne. Czym one są i czy warto z nich korzystać?

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Tunelem aerodynamicznym nazywa się konstrukcję, która ma formę dużego i pustego w środku walca z umieszczonym u podstawy wentylatorem. Wentylator ten po rozpędzeniu porusza masy powietrza z prędkością dochodzącą nawet do 300 kilometrów na godzinę. parachutist-67728_1280 w kasku i może rozpocząć lot samodzielnie lub też z instruktorem. Organizowane są też loty grupowe. Powietrze po rozpędzeniu się utrzymuje uczestnika czy uczestników w stanie podobnym do lotu.

Skok spadochronowy i tunel aerodynamiczny – różnice

Czy można zastąpić skok spadochronowy tunelem aerodynamicznym? W niektórych przypadkach jak najbardziej, chociaż oczywiście nic nie zastąpi widoku z lotu ptaka, który rozciąga się przed uczestnikiem skoku w przestworzach.

Na korzyść tunelu aerodynamicznego przemawia z kolei czas trwania lotu – w tym przypadku można przebywać w stanie lotu nawet około 3 minuty w jednej sesji, sesje można też powtarzać tego samego dnia. To powoduje, że tunele są chętnie wybierane przez profesjonalnych skoczków, ponieważ dla nich jest to okazja do przećwiczenia pozycji i doskonalenia swojej techniki skoków. Oczywiście, latać mogą też inne osoby – nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, poza tymi, które dotyczą skoków spadochronowych.

Ile to kosztuje?

Atutem tuneli aerodynamicznych jest też niższa cena, zwykle dwa razy niższa od skoku w tandemie, ponieważ za 3-minutowy lot w tunelu płaci się około 250 złotych, natomiast za skok spadochronowy około 500-700 złotych zależnie od wybranych opcji.

Tunel aerodynamiczny jest wobec tego ciekawą alternatywą dla skoku, jednak nie jest w stanie zastąpić całkowicie towarzyszących mu emocji.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę profly.pl

Opublikowano w kategorii: o tandemach

Dodaj odpowiedź

*

*