Idealna pogoda do skoków tandemowych

Published on: lut 10 2015 by Monika

Do skakania ze spadochronem potrzebna jest nie tylko odwaga i odpowiedni sprzęt, ale również sprzyjająca aura. Dlatego zdarza się, ze jeżeli pogoda nie dopisuje, skoki nie odbywają się i są przenoszone na inny termin.

parasailing-563504_1280

Sprzyjająca aura to podstawa

Przede wszystkim szkoły spadochronowe nie organizują skoków wtedy, gdy pada deszcz. Jest on dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa skoku, dlatego też jeżeli pogoda jest deszczowa, skoki się nie odbywają. Także w wielu przypadkach nie są one organizowane podczas burzy i przy silnym wietrze – te zjawiska atmosferyczne również stanowią zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa samolotu, jaki skoczka i instruktora w tandemie.

Co wtedy, gdy skok zostaje odwołany?

Skok może być odwołany zarówno przed zaplanowanym dniem, jak i również tego samego dnia. W przypadku, gdy prognozy nie są zbyt pozytywne, wtedy pracownik szkoły spadochronowej kontaktuje się z klientem i umawia go wtedy na inny termin. To najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie trzeba wtedy już dojeżdżać na lotnisko, a dla wielu osób jest to dość długa wyprawa. Gdy okaże się, że pogoda załamała się przed skokiem, gdy uczestnik dotarł na boisko, podobnie ustalany jest inny termin skoku.

Pogodę można sprawdzić też samodzielnie na dobrych stronach meteorologicznych, na przykład stronie meteo.pl lub podobnych, które publikują pełne dane. Dlatego jeżeli aura nie będzie sprzyjała skokowi, wtedy nie trzeba się martwić – pieniądze nie przepadają i po prostu skok przenoszony jest na inny termin i zwykle ma się kilka takich terminów do wyboru.

Opublikowano w kategorii: Skoki

Dodaj odpowiedź

*

*