Na czym polegają skoki tandemowe?

Published on: sty 20 2015 by Monika

Spadochroniarstwo wcale nie jest elitarnym hobby dostępnym tylko dla wybranych – o nieskazitelnej kondycji fizycznej i stanie zdrowia. Wprawdzie dość dużo kosztuje, jednak teraz może zasmakować go każdy z nas. Jak? Za sprawą skoków tandemowych, które przeznaczone są specjalnie dla osób chcących poszybować w przestworzach bez zobowiązań. Na czym polegają skoki tandemowe i dla kogo są przeznaczone?

skydiving-270130_1280

Skok w tandemie krok po kroku

Dzięki skokom tandemowym można zobaczyć świat z lotu ptaka – bez żadnego specjalnego przygotowania. Skoki te odbywają się razem z instruktorem, do którego przyczepiony jest uczestnik skoku. Wykorzystuje się specjalną uprząż oraz spadochron z automatem, który odpowiada za bezpieczeństwo skoku.

Przed skokiem tandemowym uczestnik przechodzi krótkie przeszkolenie, które polega na zaprezentowaniu wszystkich ważnych zasad bezpieczeństwa, w tym pozycji podczas lotu. Następnie otrzymuje wyposażenie – to gogle i w przypadku chłodniejszej pogody kombinezon. Następnie wchodzi się do samolotu, który wynosi uczestników na poziom 3000 metrów lub 4000 metrów. Przy 3000 metrów czas swobodnego spadania przed otwarciem czaszy spadochronu trwa około 30 sekund, dla 4000 metrów – około 60 sekund. Po rozłożeniu spadochronu ma miejsce około 6-minutowe spadanie aż do miękkiego lądowania na trawiastej płycie lotniska.

Spadochron dla każdego

Ze względu na swoją specyfikę skoki tandemowe są przeznaczone dla niemalże każdego – skaczą młodsi i starsi, mężczyźni i kobiety, nawet osoby niepełnosprawne. Wśród głównych przeciwwskazań do skoku znajdują się: epilepsja, łamliwość kości, uszkodzenia i choroby kręgosłupa, niewydolność układu krwionośnego i oddechowego, zbyt wysoka waga lub zbyt niski wzrost.

Skoki spadochronowe w tandemie można nawet teraz wykupić całkowicie przez internet na stronach szkół spadochroniarskich. To także doskonały pomysł na prezent. Warto podjąć wyzwanie!

 

Więcej informacji o skokach tandemowych można znaleźć na stronie skokitandemowe.eu

Opublikowano w kategorii: o tandemach
Tags:

Dodaj odpowiedź

*

*